ABC resuscytacji Michael C. Colquhoun

ISBN:

Published: 2012

Paperback

127 pages


Description

ABC resuscytacji  by  Michael C. Colquhoun

ABC resuscytacji by Michael C. Colquhoun
2012 | Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, talking book, mp3, RTF | 127 pages | ISBN: | 8.47 Mb

Oddajemy do rąk polskiego czytelnika wydanie II polskie poprawione ABC resuscytacji, wytyczne postępowania resuscytacyjnego bowiem poddano w 2010 roku kolejnej weryfikacji. Postęp wiedzy medycznej i jej zastosowań klinicznych jest bardzo szybki,MoreOddajemy do rąk polskiego czytelnika wydanie II polskie poprawione ABC resuscytacji, wytyczne postępowania resuscytacyjnego bowiem poddano w 2010 roku kolejnej weryfikacji.

Postęp wiedzy medycznej i jej zastosowań klinicznych jest bardzo szybki, toteż procedury kliniczne ulegają ciągłej ewolucji. W zakresie postępowania resuscytacyjnego trudno oczekiwać zmian rewolucyjnych, niemniej jednak nowe, wieloośrodkowe doświadczenia eksperymentalne i kliniczne zasługują na wdrożenie do codziennej praktyki. Wśród nowych zaleceń zgodnych z Wytycznymi 2010 należy zwrócić uwagę na podkreślenie wagi ciągłości zewnętrznego masażu serca, ze zminimalizowaniem przerw na inne czynności resuscytacyjne.

Dotyczy to m.in. nieprzerywania tego masażu nawet w trakcie ładowania defibrylatora i wykonywania trzech z rzędu defibrylacji. Istotną nowością jest zwiększenie nacisku na nieintubacyjne techniki poprawy drożności dróg oddechowych i prowadzenia wentylacji zastępczej.

Zarezerwowanie wykonywania intubacji dotchawiczej dla osób o dużym doświadczeniu w tym zakresie ma na celu nie tylko skrócenie przerwy w masażu zewnętrznym serca, ale również zmniejszenie powikłań i ich następstw powodowanych nieudolną intubacją dotchawiczą. W odniesieniu do farmakoterapii w zaawansowanej resuscytacji odstąpiono m.in. od bezkrytycznego stosowania atropiny i dotchawiczego podawania leków. Istotne dla nowych zaleceń jest także zwrócenie uwagi na jakość i szybkość podejmowania intensywnej terapii poresuscytacyjnej. Wprowadzanie szeregu nowych technologii, np. hipotermii leczniczej, ma na celu nie tylko znaczące zwiększenie przeżywalności osób po nagłym zatrzymaniu krążenia, ale również poprawę jakości ich życia.W oddawanym do rąk czytelników wydaniu II polskim poprawionym ABC resuscytacji nowe zalecenia ERC i AHA są wyraźnie zaznaczane wraz z odpowiednimi komentarzami.

Jesteśmy przekonani, że to wydanie, tak jak poprzednie, będzie się cieszyć dużą popularnością i stanie się materiałem źródłowym, do którego będą sięgać nie tylko studenci w trakcie nauki, ale również wszyscy lekarze w swoich codziennych zmaganiach klinicznych.ABC resuscytacji jest opracowaniem zalecanym przez Polskie Towarzystwo Medycyny Ratunkowej.Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "ABC resuscytacji":


muszkawaustrii.pl

©2010-2015 | DMCA | Contact us