Pstrągi na spławik. Berkley Power Bait Bio Naturköder „Maden”

Jak złapać pstrąga na spinning.

Wody są pełne naszych kropkowanych przyjaciół zwanych pstrągami. Presja wędkarska jest coraz większa. Ryby znają nasze woblery omijają je szerokim łukiem podchodzą bardzo ostrożnie, pukają ją pyszczkiem ale nie pobierają. 

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Jeśli regulamin twojej wody pozwala na zastosowanie metody spławikowej to ten tekst jest właśnie dla Ciebie. Ostatnimi czasy wysłuchałem opowieści starszych wędkarzy którzy wędkują w tych samych miejscach. Oni mają efekty ja nie. Po kilku pustych wyprawach na pstrągi, postanowiłem skorzystać z ich rad.

Zrób zestaw spławikowy na pstrąga mówią, i tak zrobiłem. 

Wykorzystałem wędkę o długości 3 metrów. Kołowrotek najprostszy jaki miałem typowy chinol, oby miał sprawny i płynny hamulec. Ponieważ pstrąg potrafi walczyć, czy to w wodzie stojącej a tym bardziej w rzece. Żyłki z przyzwyczajenia stosuję maksymalnie 0.2 mm. Odcinek przyponowy, 0,16 – 0,14 mm zakończony haczykiem w rozmiarze 6-8. Nic prostszego nie trzeba. No i właśnie spławik zapomniałem o spławiku. Spławik typu wagler, jest moim ulubionym do każdej metody. Moi koledzy po kiju stosują najzwyklejsze „bombki” które również z powodzeniem możemy stosować.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: „ca-pub-7365308890474197”,
enable_page_level_ads: true
});

//

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *