Niemiecka i Austriacka karta wędkarska

Uwaga wędkarze w Austrii. Ogromna zmiana przepisów wędkarskich. Od dnia 1 stycznia 2020 roku, wędkowanie na terenie Austrii, będzie bardzo utrudnione. Przepisy będą bardzo zbliżone do niemieckich. Jak wyrobić nową kartę wędkarską.

Austria mapa Europy

Zmiany nie tylko będą dotyczyć obywateli Austrii, ale również turystów jak i osób pracujących na terenie kraju. 

Do najważniejszych zmian należy OBOWIĄZEK POSIADANIA AUSTRIACKIEJ KARTY WĘDKARSKIEJ. Nie zależnie czy wędkujemy na prywatnej wodzie takiej jak ta, bądź państwowej. Do 2020 obowiązywać będą stare przepisy wędkarskie, czyli jak w mojej okolicy aby wędkować na jeziorze bodeńskim – rewir prywatny rodziny Bilgeri nie potrzebowaliśmy ŻADNYCH uprawnień wędkarskich przy zakupie karty jednodniowej czy całorocznej. Szerzej temat jeziora bodeńskiego opisywałem w tym artykule na swoim blogu. Wiele zbiorników prywatnych nie miało żadnych wymagań dotyczących karty wędkarskiej. Państwowe jeśli chodzi o zakup jednodniowej karty wędkarskiej również nie miały wymagań, sytuacja zmieniała się przy zakupie karty na dłuższy okres. 

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Więc od stycznia 2020 roku na terenie całej Austrii aby wędkować niezależnie, gdzie będziesz musiał posiadać Fischerausweis, czyli wyrobić nową kartę wędkarską. Aby go otrzymać będziesz miał dwie drogi a nawet trzy.

  1. Standardowa zapisanie się do koła wędkarskiego, zapisanie się na kurs na austryiacką kartę wędkarską, oraz zdanie egzaminu, który do najłatwiejszych nie należy.
  2. Jeśli jesteś mieszkańcem Niemiec i posiadasz niemiecką kartę wędkarską będzie ona honorowana na terenie Austrii.
  3. Trzeci i chyba najbardziej istotny sposób nad którym chciałbym się w tym miejscu skupić i Wam dokładnie go opisać jest otrzymanie Fischerausweis od Fischereiverband für das Land Vorarlberg. Adres: Auhafen 1, 6971 Hard Austria
    Jadąc tam musimy się zaopatrzyć w 20 Euro, 1 zdjęcie, polską kartę wędkarską przetłumaczoną na język niemiecki i NAJWAŻNIEJSZE zaświadczenie o tym kiedy zdaliśmy egzamin na kartę wędkarską też przetłumaczone na język niemiecki. Jest to sytuacja komiczna bo w Polsce posiadanie karty wędkarskiej jest potwierdzeniem zdania egzaminu tak samo jak posiadanie dokumentu uprawniającego do prowadzenia samochodu jest potwierdzeniem zdania egzaminy. W Austrii niestety wymagają osobno tego dokumentu. Powinieneś go uzyskać bez problemu w swoim kole wędkarskim gdzie zdawałeś egzamin. Mamy wszystko więc jedziemy tam idziemy na samą górę – prosto i na prawo tam zostawiamy dokumenty oraz płacimy, czekamy 2 tygodnie i na wskazany adres otrzymamy nasz nowy dokument. Ważny jest on całe życie, opłata jest jednorazowa i dokument uprawnia nas do wędkowania na terenie całej Austrii. Oczywiście po wcześniejszym wykupie licencji wędkarskiej na daną wodę. Nasz nowy dokument również honorują na terenie Niemiec i Szwajcarii. Więc nie zwlekaj już dziś wyrób nową kartę wędkarską.

Pozdrawiam wszystkich i do usłyszenia z wędkarskim pozdrowieniem „Petri Heil”

Zapraszam was wszystkich na mój FanPage Muszkarstwo w Austrii i Polsce

Nie zapomnijcie również odwiedzić mojego kanału na YouTube Mucha w Austrii

Jeśli chciałbyś wspomóc rozwój Bloga „Muszka w Austrii” oraz kanału YT „Mucha w Austrii”? Dotacja

if (typeof CeneoAPOptions == „undefined” || CeneoAPOptions == null)
{
var CeneoAPOptions = new Array();
stamp = parseInt(new Date().getTime()/86400, 10);
var script = document.createElement(„script”);
script.setAttribute(„type”, „text/javascript”);
script.setAttribute(„src”, „//partnerzyapi.ceneo.pl/External/ap.js?”+stamp);
script.setAttribute(„charset”, „utf-8”);
var head = document.getElementsByTagName(„head”)[0];
head.appendChild(script);
}
CeneoAPOptions[CeneoAPOptions.length] =
{
ad_creation: 144986,
ad_channel: 17072,
ad_partner: 13334,
ad_type: 2,
ad_content: ‚wodery’,
ad_format: 1,
ad_newpage: true,
ad_basket: true,
ad_container: ‚ceneoaffcontainer144986’,
ad_formatTypeId: 1,
ad_contextual: false,
ad_recommended: false
};

//

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *